SA KKR Kihnu kultuuriruum Üritused Seltsid Trükised Pärimuspreemia Meedia meist Sõbrad Kontakt
 
Get Adobe Flash player

Kihnu pärimuskool


Kihnus praegu toimiv pilliõpe läks käima 2008. aastal aset leidnud Manija pillilaagris. Visioon oli tekitada lastes huvi rahvaliku pillimängu vastu ning lootus, et kasvaks välja mõnigi kohalik külapillimees. Õpetajad olid tuntud rahvamuusikud üle Eesti ning projekt õnnestus suurepäraselt. Erinevate programmide toel oleme pillilaagreid ja regulaarset pilliõpet korraldanud siiani ning praegu on seis juba suhteliselt stabiilne.

2013. aastal rajatud Kihnu Pärimuskoolis on pilliõpilasi ca 40 (Kihnu koolis on 37 õpilast, lasteaias 25), iganädalaselt toimuvad akordioni- ja viiulitunnid. Õpetajad on kohapealsed pillimehed.


Lisaks regulaarsetele pillitundidele on edukaks pilliõppeks väga olulised ka pistelised laagrid, kuhu kutsume professionaalsed õpetajad-pillimehed üle Eesti. Kasutame iga võimalust, et harjutada ja mängida koos heade rahvamuusikutega, kui nad Kihnu tulevad. Eelkõige on sellest otsene kasu pilliõpetajatele, kes annavad teadmised omakorda edasi õpilastele. Kogemus on näidanud, et pärast iga laagrit kasvab õpilaste ja ka õpetajate motivatsioon märgatavalt.


Pilliõppe tulemusi on juba üpris hästi näha – pidudel on päris tavaline, et pilliõpilased haaravad pillid ja hakkavad tantsuks mängima. Praegu on neil veel vaja julget eestvedajat, kuid mõne aasta pärast hakkab asi ilmselt ise toimima. Lootustandev oli näiteks eelmise aasta kadripäev, mil vanemad ühes ja koolinoored teises toas pilli mängisid, laulsid ja tantsisid.

FacebookKihnu Pilliselts 

22. veebruaril 2016. aastal käisid Kihnu pillilapsed  "Terevisioonis" tutvustamas Kihnu Pärimuskooli.

 

Kihnu Pärimuskooli toetab:  

Kihnu Pärimuskooli ja pilliõppe suurtoetaja on: