SA KKR Kihnu kultuuriruum Üritused Seltsid Trükised Pärimuspreemia Meedia meist Sõbrad Kontakt
 
Get Adobe Flash player

Ajakava


Kihnu Viiulifestival koondab parimaid Eesti viiuldajaid ja väärtustab Kihnu traditsiooni. Festivali eemärk on väärtustada viiulimängu, arendada mängutraditsiooni, tutvustada traditsioonilist kulutuuripärandit, tugevdades kultuurisidemeid ja vahetades kultuuri edendamise ning traditsioonide säilitamise kogemusi.
2016. aasta festivali kava on järgmine:

Reedel, 30.septembril
16.00 algavad õpitoad
Kihnu muuseumis
19.00 Näituse SOOME-UGRI MUUSIKAMAAILM PILDIS avamine
Külas on näituse autor udmurdi maalikunstnik Stanislav Antipov, Ersa kultuuriühingu Sjatko esimees Natalia Abrosimova, kes esitab ersakeelse laulu ning Nikolay Ilmar Antipov, kes esitab mordva lugusid akordionil.
Kihnu muuseumis
19.30 TÕNU RAADIKU meistriklass
Jämm, töötab kohvik, tasumine sularahas.
Ootame toetuse pillilastele summas 3-5 eurot!

Laupäeval, 1.oktoobril
11.00 - 14.00 Õpitoad, meistriklassid
14.30 Infotund viiulite hooldusest - Raivo Sildoja
15.30 - 17.30 ekskursioon huvilistele
Kihnu muuseumis
18.00 Upa-upa ubinakõnõ esineb rahvusvahelise muusikapäeva raames tasuta!
Kihnu rahvamajas
20.00 Kihnu pillilapsed ja sõbrad rahvamajas,
LÕÕTSAVÄGILASED,
peaesineja ansambel FRIGG,
VÄLIHARF ja sõbrad.
Avatud puhvet.
Pääse rahvamaja peole 15 eurot, õpilane , pensionär 7 eurot. Tasuta saavad Kihnu Pärimuskooli õpilased ja vilistlased.

Passid eelmüügis Kihnu Kauba Majas www.kihnukaubamaja.ee ja muuseumipoes alates 5. septembrist kuni 25. septembrini hinnaga 15 eurot. Hind kohapeal reedel 5 eurot ja laupäeval 15 eurot. Kihnu Pärimuskooli õpilased ja vilistlased saavad sisse tasuta!

Peaesineja - ansambel FRIGG
Esimest korda võttis ansambliga Frigg aastaid tagasi ühendust Kuraga Mari, varem on nad Eestis esinenud Viljandi Folgil. Eelmisel aastal nad kahjuks tulla ei saanud, kuid nüüd on nad kohal.
Frigg on vaieldamatult tänapäeva Soome pärimusmuusika lipulaev. Ansambli südameks on traditsioonidest läbiimbunud Kaustise piirkonna viiuldajad, keda on ansamblis kokku seitse.
Nende tulek Kihnu on kindlasti viiulifestivali tipphetk ning oma esinemisega annaksid nad palju motivatsiooni meie viiuliõpilastele, näidates kui kaugele võib jõuda viiulit õppides, millised emotsioonid ja tunded seda instrumenti mängides valdavad.

Kodumaised LÕÕTSAVÄGILASED
Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus ning ansamblisse kuuluvad kolm noort muusikut: Andres Eelmaa (karmoška, eesti lõõtspill, eestlaul), Rasmus Kadaja, (karmoška, eesti lõõtspill, saatelaul) Tobias Tae (karmoška, saatelaul ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp (karmoška, eesti lõõtspill, eestlaul). Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia muusikakoolis. Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahvalikku- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei ütle ära ka teiste muusikastiilide mängimisest.

Laupäeval, 1. oktoobril esineb enne suurt pidu rahvusvahelise muusikapäeva raames muuseumis tasuta Upa Upa Ubinakõnõ.
Eesti muusikanõukogu korraldab rahvusvahelisel muusikapäeval suurejoonelist heatahte programmi juba neljandat aastat.
Sündmuse eesmärk on muusikakultuuri väärtustamine ja tutvustamine ning vahetu muusikalemuse kättesaadavuse tagamine, lähenedes programmile värskelt, ühendades traditsioonilise ja ebatraditsioonilise.
 

VIIULIFESTIVALI TOIMUMIST TOETAVAD: