Kihnu Mere Pidu

Tere tulemast kogu pere peole!

Kihnu Mere Pidu on nime saanud Järsumäe Virve kuulsaks saanud laulu järgi. Festival lähtub vanast heast Kaluritepäeva traditsioonist, kuid hõlmab laiemalt kõike, mis Kihnu elu-olu puudutab.

Pidu toimub igal aastal juulikuu teisel nädalavahetusel Kihnu sadamas ja on valmis vastu võtma tuhandeid külastajaid, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas ainulaadset Kihnu kultuuri nautida.

Kihnu folkloor, käsitöö ja kombestik kanti 2003. aasta novembris UNESCO pärimuskultuuride meistriteoste maailmanimekirja. Kihnu Mere Pidu on saare suurim üritus, kus tutvustatakse kõike seda ka väljastpoolt tulijatele.

Kõige rohkem rõõmu ja lusti pakuvad õhtused tantsupeod. Kihnus on ainsana Eestis säilinud tantsimine ringis liikudes, seda näeb vaid kohapeal, samuti on külalistel võimalus ise seda õppida ja tantsuringis osaleda.

Peo raames toimub:
* käsitöö ja rahvuslikutoidu laat, kohvikud;
* käsitöö-, tantsu- ja rahvuslikutoiduõpitoad
* Kihnu pillilaste ja külaliste kontserdid
* mitmed võistlused lastele, kaluritele ja spordihuvilistele;
* ekskursioonid saarel
* õhtused kontserdid ja tantsupeod

Päevane kultuuriprogramm ja laat on TASUTA.

Kihnu Mere Pidu 2017 toimub 7-9. juulini.
Passe on
eelmüügist võimalik osta 23. jaanuarist - 31. märtsini Kihnu Muuseumist ning emaili teel Marju Vesikult marjuvesik@gmail.com. Emaili peale palun saata soov. Ülekande laekumisel, saadetakse emaili peale kinnitus. Antud kinnituse alusel saab Kihnu Mere Peo infoletist käepaelad.
 

PASSi hind eelmüügis täiskasvanu 20 eur / laps 10 eur (al 7.a), eelkooliealised tasuta / pensionärid 15 eur.

Kohapeal PASS: täiskasvanud 40 eur / pensionärid 30 eur / laps 15 eur, ÜHE ÕHTU PILET: täiskavanud ja pensionärid 20 eur / laps 10 eur
.

LISAINFO:
Kuna eelnevad aastad on Kihnu Mere Peo külastajad mitmeid kordi küsinud, et kuidas oleks võimalik ka eraisikuna oma panus KIHNU MERE PEO toimumisse anda siis sel aastal on võimalus igal eraisikul ka Kihnu Mere Pidu toetada!!
Selleks on võimalik osta TOETAJA PASS ( summa 100 eur) või SUURTOETAJA PASS (300 eur)
Tänutäheks meie poolt on Kihnu Mere Peo särk, väike meene, soovi korral nime avaldamine facebookis ja kodulehel ning suurtoetajale 2 nimelist istekohta Kihnu Mere Peo alal!!

Täpsem lisainfo marjuvesik@gmail.com või tel. 529 4734